Başarılı Kız Öğrencilere Aydın Doğan Vakfından Ödül

BAŞARILI KIZ ÖĞRENCİLERE AYDIN DOĞAN VAKFINDAN ÖDÜL 

Baba Beni Okula Gönder' kampanyası kapsamında açılan kız öğrenci yurtlarında kalan en başarılı 42 öğrenci ile onlara eşlik eden 14 öğretmen, Aydın Doğan Vakfı'nın konuğu olarak İstanbul'a geldi. Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan ve Doğan Online Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner'in de katıldığı törenle, başarılı kız öğrencilere çeşitli ödüller verildi. Aydın Doğan Vakfı tarafından yaptırıldıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı'na devredilen 14 kız öğrenci yurdundan en başarılı 42 öğrenci ile 14 öğretmen, Üsküdar Altunizade'deki Doğan Holding binasında düzenlenen törenle ödüllendirildi. Tören öncesi, Doğan Online Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, Erzurum, Gümüşhane, Tokat, Osmaniye, Kars, Muğla, Siirt ve Ağrı Doğubayazıt'tan gelen öğrencilerle tek tek sohbet edip, ilgilendi. 

“BAŞARILI OLMANIZ SÜRPRİZ DEĞİL" 

Daha sonra salonda bulunan kız öğrencilere seslenen Hanzade Doğan Boyner, “Sohbet ederken sizlere ne istediğinizi sordum. 'Yatak odalarına masa konulsun, daha fazla ders çalışmak istiyoruz. Etüt odaları erken kapanmasın. Bilgisayar haftada 1 gün yetmiyor.' Bir iki tane 'Konsere gidelim, sosyal aktivitemiz olsun' diyenler oldu ama, genelde ders çalışmak istiyorsunuz. O nedenle başarılı olmanız bir sürpriz değil" dedi. 

ÜNİVERSİTEYİ KAZANAN EN BAŞARILI 20 ÖĞRENCİYE BURS 

Annesinden ve kendi hayatından örnek veren Hanzade Doğan Boyner, “Annemin içinde hep okuyamamak, meslek sahibi olamamak ukde kalmış. Ve bize de hep, 'Ayaklarınızın üzerinde duracaksınız. Ne yaparsanız yapın, kendi kendinize bakacaksınız. Ne babanın, ne kocanın parası; kendi kendinize bakacaksınız' dedi. Ben de annemin bana verdiği nasihatı sizlere vermek istiyorum" dedi. Boyner ayrıca, öğrencilere bir sürpriz yaparak, üniversiteyi kazanan en başarılı 20 öğrenciye de burs vereceklerini açıkladı. 

YÖNETİCİLER DE DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI 

Hanzade Doğan Boyner, daha sonra mikrofonu Doğan Holding'de çalışan yöneticilere verdi. Aralarında Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı ve Doğan Holding İcra Kurulu Başkanı Yahya Üzdiyen'in de bulunduğu yöneticiler, kız öğrencilerle deneyimlerini paylaştı, öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu. 

TABLET BİLGİSAYAR, KİTAP VE DOĞAN KİTAP'TAN HEDİYE ÇEKİ VERİLDİ 

Başarılı 42 kız öğrenci gruplar halinde sahneye çağrıldı. Öğrencilere hediyelerini Hanzade Doğan Boyner, Yahya Üzdiyen, Doğan Yayın Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Toksoy, Aydın Doğan Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Erol Çamur ve ADV Yürütme Kurulu Başkanı Canan Fetvacı verdi. Öğrencilere, tablet bilgisayar, kitap ve Doğan Kitap'tan hediye çeki verildi. 

AYDIN DOĞAN SÜRPRİZİ 

Tören sona ermek üzereyken, Holding binasında bulunan Aydın Doğan salona girdi. Aydın Doğan yakın ilgi gösterdiği öğrencilere tek tek nereden geldiklerini sordu. 

"GAZETECİ OLUN, AMA GAZETE SAHİBİ OLMAYIN" 

Öğrencilere çeşitli nasihatlarda bulunan Aydın Doğan, “Hayatınızın en güzel çağını yaşıyorsunuz. Hepiniz ayrı ayrı meslekler edineceksiniz. Bana sorarsanız, 36 yıldır gazete sahipliği yapıyorum, siz gazete sahibi olmayın, televizyon sahibi olmayın. Ama size tavsiyem, iyi gazetelerde iyi yazar olun. Televizyonlarda parlak öğrenciler olun. Hem iyi para kazanırsınız, bir de çok ününüz olur. Ama sahibi olursanız, yanarsınız. Biri bir kabahat işler, sana sorarlar. Benim gazetelerimde çalışan 10 bin adam var. Her biri bir şey söylüyor, bir şey yazıyor, bana soruyorlar. O yüzden gazeteci olun, ama gazete sahibi olmayın" dedi. Aydın Doğan'ın bu sözleri salonda büyük alkış aldı. Tören, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.